Automobily a nemovitosti

Nejsou významné, náklady na jejich správu mohou přesáhnout jejich výši, přesto mají jejich poplatníci povinnosti je platit a sledovat jejich vývoj. Jde o:

  • daň silniční
  • daň z nabytí nemovitých věcí (do 31.12.2013 daň z převodu nemovitostí)
  • daň z nemovitých věcí (do 31.12.2013 daň z nemovitosti)

Silniční daň

Kdo je poplatníkem daně silniční u vozidel pořízených na leasing? Víte, že je podnikatel poplatníkem daně, pokud jeho zaměstnanci používají k pracovním cestám vlastní vozidla?

Daň z nabytí nemovitých věcí

Jedná se o zcela novou daň s účinností od 1.1.2014, která nahrazuje daň z převodu nemovitostí. Zavedení této nové daně reaguje na rekodifikaci a zkušenosti z minulosti. Věděli jste například, že nově může být poplatníkem daně i její nabyvatel? Vyhnete se tak ručení daně. Základem daně je hodnota nemovitosti včetně DPH. Víte, že ne vždy je nutné k daňovému přiznání přikládat znalecký posudek? Přemýšlíte o koupi novostavby? Její převod bude pravděpodobně osvobozen od této daně.

Daň z nemovitých věcí

Jde o bývalou daň z nemovitostí, která prošla v souvislosti s rekodifikací významnými změnami včetně změny názvu. Nově se například definují zdanitelné stavby ve vazbě na katastrální zákon, železniční vlečka je předmětem daně z pozemků, mění sazba daně u výrobních a skladovacích prostor s více podlažími pouze na části zastavěné plochy nebo dochází k jinému pojetí základu daně u jednotek a společně s nimi užívaných pozemků.

Naše služby

  • kalkulace nebo každoroční revize daně
  • upozornění na pravidelné zálohy a jejich změny
  • sestavení daňového přiznání
  • asistence s optimalizací administrativy spojené s plněním daňových povinností

Naši specialisté v oboru

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace