Transakce se zahraničím z pohledu daň z příjmů - nejčastější případy a jak na to

Klimentská 10, Praha 1 14. prosinec 2017
Transakce se zahraničím z pohledu daň z příjmů - nejčastější případy a jak na to

 

Určeno: pro pracovníky finančních oddělení, není určeno pro zástupce účetních a poradenských firem.

Cíl/Anotace: Vzhledem ke všudypřítomné globalizaci se dnes již každá, i „ryze česká“, společnost jistě dostala do situace, kdy musela řešit daňové záležitosti týkající se zahraničí. Například v okamžiku, kdy chtěla expandovat na zahraniční trhy a prodávat tam své služby nebo výrobky. Jak to potom bude se zdaněním tržeb dosažených v zahraničí, které společnost obdrží na český bankovní účet? A co v zahraničí, nemělo by se tam také něco zdanit? Zájem vedení společnosti by měly vzbudit i zdánlivě nevinné transakce, jako např. když zahraniční společnost ze skupiny poskytne české společnosti půjčku a ta jí pak vyplácí úroky. Jak to bude s jejich zdaněním? A co když budeme naší zahraniční mateřské společnosti vyplácet dividendy? V praxi často nastávají i jiné případy, např. když některá společnost ze skupiny poskytuje své služby v Čechách nebo zde dokonce prodává své produkty. Nemůže to mít daňové dopady na zahraniční společnost? A neměla by v této souvislosti „něco dělat“ i její česká pobočka?

Toto je několik z mnoha otázek, které by si měla pokládat každá společnost, která jakýmkoli způsobem vstupuje do obchodních vztahů se zahraničními subjekty. Jedná se o velmi složitou problematiku, ve které je bezpochyby těžké se zorientovat. Jak na to a na co se zaměřit se dozvíte na našem semináři.

Program semináře: 

  • Teoretická východiska (zdroj příjmu, jak se zdaňují zahraniční příjmy v Čechách, dvojí zdanění)
  • Předpisy, ze kterých se vychází
  • Základní pojmy
  • Smlouvy o zamezení dvojího zdanění
  • Praktické případy

 

Čas: 9 - 13 hodin 

Cena: 1.200,- Kč bez DPH

Není určeno pro zástupce účetních a poradenských firem.

V ceně je zahrnuto malé občerstvení!

Jak se přihlásit

noviny.png

Pomocí online formuláře ZDE

(pro studenty ZDE)

Přednášející

Štěpán Osička

Štěpán Osička

Daňový poradce | Manažer

Štěpán Osička je daňovým poradcem a specializuje se na převodní ceny a mezinárodní zdanění. Za sebou má mnoho úspěšně realizovaných zakázek pro české i zahraniční společnosti.  Často se účastní diskuzí a seminářů s oborníky na téma převodních cen a…
Daniela Císařovská

Daniela Císařovská

Daňový poradce

Daniela má mnohaleté zkušenosti v poradenské činnosti v oblasti účetnictví a zdanění právnických osob, a to jak na národní tak i mezinárodní úrovni. V praxi zabývá zamezením dvojího zdanění, zdanění daňových rezidentů i nerezidentů ČR.
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace