Online Finanční úřad

18. únor 2020
Online Finanční úřad

Poslanecká sněmovna schválila dne 12.2.2020 novelu, která přináší modernizaci daní. Hlavním přínosem této novely je zavedení online finančního úřadu. Díky tomu budou moci poplatníci vyřešit daňové povinnosti z jakéhokoli místa a nebudou se muset fyzicky dostavit na finanční úřad.

Dalšími novinkami, které přináší tato novela, jsou částečné vrácení nadměrných odpočtů DPH v podobě záloh, zjednodušení kontrolních postupů, snížení daňových pokut a úroků a podpora elektronické komunikace s finančním úřadem. Novela dále upravuje formuláře pro podání při správě daní.

Na daňovém portálu MOJE daně nastane rozšíření existující daňové schránky. Systém bude fungovat na principu internetového bankovnictví, což povede k lepší přehlednosti daňových povinností.

Záměrem novely je zjednodušení administrativy a motivace k využívání elektronických prostředků. Ti, kteří budou podávat daně elektronicky, budou mít prodlouženou lhůtu pro podání přiznání k daním z příjmů o jeden měsíc a dále dřívější vrácení přeplatku na dani.

V případě dotazů nás kontaktujte

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace