Informace o nezaměstnanosti

11. leden 2018

Na konci roku bylo na Úřadu práce cca 280 tisíc uchazečů o zaměstnání, je to zhruba o 100 tisíc měně, než před rokem. Nejnižší nezaměstnanost je v Praze, Rychnově nad Kněžnou a Benešově (do 2 %). Nejvyšší nezaměstnanost je v okresech Karviná, Most, Jeseník, Bruntál a Ostrava (6,5-8%).

Úřad práce nabízí v současnosti asi 216 tisíc volných pracovních míst, je to o 84 tisíc více, než v loňském roce. Nejvíce volných pozic je v Praze, Středočeském, Plzeňském a Pardubickém kraji. Na jedno volné pracovní místa připadá v průměru 1,3 uchazeče.

Zaměstnavatelé hledají převážně zaměstnance v dělnických oborech a také v technických oborech, kde je problém najít kvalifikované zaměstnance.

Na Úřadu práce jsou nejčastěji evidováni lidé s nízkou kvalifikací, se základním nebo nedokončeným vzděláním, se středním odborným vzděláním s výučním listem i s maturitou. Průměrný věk nezaměstnaných je 43 let.

V případě dotazů nás kontaktujte

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace